TUDI POMORSKI MUZEJ “SERGEJ MAŠERA” PIRAN V PROJEKTU VCM (Virtual Collection of Asian Masterpieces) AZIJSKO-EVROPSKE MUZEJSKE MREŽE ASEMUS

09.01.2017

ASEMUS (Asia-Europe Museum Network) je lani pripravil spletno stran z virtualno zbirko izbranih muzejskih eksponatov azijskega izvora (VCM – Virtual Collection of Asian Masterpieces).

V ASEMUS je bil povabljen in je nato postal član tega mednarodnega omrežja tudi Pomorski muzej “Sergej Mašera” Piran. Trenutno sta člana te mreže le dva slovenska muzeja; poleg Pomorskega muzeja tudi Slovenski etnografski muzej. V ASEMUS sodeluje 135 muzejev iz različnih držav celega sveta (28 iz Evrope). Pobudo, h kateri je Pomorski muzej povabil Narodni muzej Koreje v Seulu, je podprla največja korejska internetna korporacija NHN s svojim glavnim spletnim brskalnikom NAVER. Predstavitev Pomorskega muzeja in 11 azijskih predmetov iz naših zbirk oz. depojev, ki so ob številnih drugih predmetih virtualno dostopni prek VCM, je pripravila muzejska svetnica Bogdana Marinac.

Dodatne informacije:

Bogdana Marinac  (bogdana.marinac@guest.arnes.si  tel. 05 6710044)
Franco Juri   (franco.juri@guest.arnes.si   tel. 05 6710041)