SLOVANI, KAKŠNI SLOVANI?

30.03.2017

V sredo, 5. aprila 2017, ob 12. uri vabljeni v Pomorski muzej "Sergej Mašera" Piran na odprtje gostujoče arheološke razstave Gorenjskega muzeja Kranj v sodelovanju z različnimi slovenskimi muzeji.

Razstava avtorice ddr. Verene Perko je kljub obravnavanju naše davne zgodovine še posebno aktualna.

SLOVANI, KAKŠNI SLOVANI? Dobrodošli prišleki? Roparji in vsiljivci v službi tujega gospodarja? Iskalci novega doma?

Kaj je spodbudilo selitve ljudstev ob koncu Rimskega cesarstva? Notranja kriza imperija, moralna izprijenost, slabo varovane meje? Obet bogatega plena v Rimu? Morda pa so krive vremenske spremembe, izginjanje plodne zemlje in velike lakote na Vzhodu? Kaj pa, če je šlo le za iskanje boljšega življenja?

Informacije: Pomorski muzej-Museo del mare "Sergej Mašera" Piran-Pirano
Snježana Karinja: snjezana.karinja@guest.arnes.si