Ob razstavi Čez morje na nepoznani Daljni vzhod

20.10.2017

in v sklopu projekta Japonska med nami Vas Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran in Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabita v sredo, 25. oktobra 2017, ob 11.00 v Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran na predavanji o kozukah in o zbirki razglednic z Japonske.

Predavali bosta:

dr. Chikako Shigemori Bučar, Bogdana Marinac:

1. Kozuki iz zbirke kapitana bojne ladje Antona Dolenca v Pomorskem muzeju Piran. Predstavljena bosta pomen in ozadje dveh koščkov kozuk oziroma ročajev nožev, ki so del japonskih mečev. Kozuki sta iz zapuščine kapitana bojne ladje avstro-ogrske vojne mornarice Antona Dolenca.

2. Zbirke razglednic z Japonske v Pomorskem muzeju v Piranu. Predavanje se osredotoča na zbirke pomorščakov avstro-ogrske vojne mornarice.