Morje intime-mednarodna razstava v Trstu

17.12.2017

V dvorani "Salone degli incanti" v Trstu bo do 1.maja 2018 na ogled velika razstava o zakladih Jadranskega morja z naslovom "Nel mare dell'intimita'"

Mednarodno razstavo, ki so jo odprli v soboto16.12.2017 ob prisotnosti  najvišjih deželnih in občinskih predstavnikov Furlanije Julijske krajine in Tsrta , državne sektretarke slovenskega Ministrstva za kulturo ter hrvaškega veleposlanika v Rimu,je pripravil Deželni zavod za kulturno dediščino FJK ob sodelovanju 60 muzejev in ustanov iz Italije, Hrvaške, Črne gore in Slovenije. Slednjo na razstavi zastopa Pomorski muzej "SergejMašera" Piran, ki je prispeval 13 eksponatov. Naslov razstave je citat misli pokojnega Predraga Matvejevića. Ob otvoritvi je izšel tudi obširbni katalog, ki je sad skupnega dela vseh sodelujočih ustanov. Razstava bo v Trstu na ogled do 1.maja 2018.