VABILO MLADIM USTVARJALCEM K SODELOVANJU V RAZSTAVI V OKVIRU PROJEKTA YOUINHERIT

30.01.2018

Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran vabi mlade oblikovalce, fotografe, računalničarje, arhitekte (lahko so tudi študentje) k sodelovanju pri idejni in praktični pripravi, izvedbi in postavitvi inovativne razstave o soli, solinah in skladiščih soli.

Razstava bo odprta delno maja in delno oktobra 2018 v zunanjosti in notranjosti bivšega skladišča soli Monfort v Portorožu.

Razstava, vsebine katere že pripravlja skupina študentov zgodovine pod mentorstvom dr. Flavia Bonina iz Pomorskega muzeja, nastaja v okviru projekta YouInHerit (Interreg Srednja Europa), namenjen vključevanju mladih v vrednotenje in popularizacijo kulturne dediščine. Mladi ustvarjalci bodo za opravljeno delo honorirani v okviru predvidenih sredstev bodisi po pravilih študentskega dela bodisi kot s.p. ali po avtorski pogodbi. Njihovo avtorstvo bo izpostavljeno v kolofonu in vsem gradivu razstave.

Prijave za sodelovanje sprejemamo do 5. 2. 2018 na muzej@pommuz-pi.si - tel: 05 6710040, Veronika Bjelica.